Ahojte v roku 2014

Ahojte,

tak sa nám začal nový rok a sme tu znova.
Boli sme na majstrovstvách Európy v Budapešti a opäť sa musíme pochváliť:
v 1A sa na druhom mieste umiestnil Janko Hlinka a definitívne sa tak zaradil medzi najlepších yoyerov Európy nie len v 5A ale aj v 1A.
Vynikajúci freestyle predvidol aj Gabriel Szalay, ktorý nielen že postúpil z kvalifikácie ale dostal sa aj do prvej dvadsiatky.
Obom borcom Gratulujeme.

Potešil nás aj kamarát Miffko, ktorý skončil medzi tridsiatnikmi na druhom mieste v trickliste.

Čo sa týka samotnej asociácie:
1. Koncom roka prebehlo zasadnutie SYA s členmi – hlavnou témou bolo smerovanie Slovenského yoyo vania a propagácia yoyovania na Slovensku. Verím že čo chvíľa vypustíme správu s celého zasadnutia.
A ešte niečo: Slovenským yoyo kráľom sa stal samozrejme už spomínaný Ján Hlinka, ktorý získal všetky prvenstvá na súťažiach na, ktorých štartoval.

2. Asociácia ako je známe je právoplatným členom medzinárodnej yoyo asociácie IYYF, z čoho nám a vám vyplívajú určité výhody a to hlavne seedovanie yoyerov na majstrovstvá Európy a Sveta, prístup k dokumentom ohľadom rozhodovania súťaží, celosvetové povedomie o tom, že aj na Slovensku niekto yoyuje… 🙂

3. Slovenská yoyo asociácia sa snaží tento rok získať grant na tzv. Európsku yoyo konferenciu, ktorá by sa mala konať v septembri na SLovensku za účasti asi 40 yoyerov a ne-yoyerov z celej Európy. Či sa nám to podarí alebo nie sa uvidí, ale už teraz máme pozitívne ohlasy z Poľska Francúzska, Talianska či Česka, ktorí by vyslali svojich mladých ľudí na toto stretnutie… Na akcii by prebiehali školenia (yoyo rozhodovanie, práca s mladými yoyermi), workshopy, vílety.

Zatiaľ toľko.

Peter Kišoň