Novoročný YoYo Contest 2013

Yoyo sezóna na Slovensku je teda otvorená! Prvý contest v tomto roku máme za sebou! Bol ním Novoročný YoYo Contest, ktorý sa konal už druhý krát.
Na starosťi si to tak isto ako minulý rok zobral Michal Rajecký, ktorému pomáhal Joe Black.
Po minulom vydarenom ročníku boli organizátori o niečo skúsenejší a tak bol tento ročník ešte o niečo lepší. Samozrejme nejaké veci ešte treba vyladiť ale povedzme si narovinu, vždy je čo vylepšovať.

Súťažilo sa v 4 kategóriách: začiatočníci, stredne pokročilí, X-Divízia a pokročilí

V začiatočníkoch sa predstavilo 5 súťažiacich.
S povinnými trikmi si najlepšie poradila Petra Dobaiová, ktorá neurobila ani jednu chybičku a zaslúžene vyhrala. Stala sa tak vôbec prvou ženou, ktorá vyhrala nejakú kategóriu na slovenskej yoyo súťaži! Gratulujeme!
Delené 2. a 3. miesto si vybojovali Jakub Kováčik a Richard Varga!

Stredne pokročilí si zmerali svoje umenie v 1:30 minutových freestyloch.
Najviac sa darilo Timotejovi Kusymu z Nitry, ktorý si odniesol prvenstvo. A je tak pripravený na kategóriu pokročilí, do ktorej už na budúcom conteste pôjde súťažiť.
Druhé miesto obsadil Ivan Knocík a na bronzovej priečke skončil Jakub Kanovics.

Do X-Divízie sa síce prihlásilo len 5 súťažiacich ale rozhodne sa bolo načo pozerať. Veď súťažili majster Slovenska v 5A – Janko Hlinka a aj majster Slovenska v 4A – Alex Lipka.
Nakoniec sa podarilo víťaztvo uchmatnúť Janko Hlinkovi, ktorý so svojim 5Ačkom prevalcoval súperov!
Druhé miesto obsadil Nicolas Záhorský. A podobne ako na SYN-e skončil znova na 3.mieste Andrej Uhrin (na SYNe 3.miesto v 4A!).

Pre veľkú účasť sa na v kategórii pokročilých konala kvalifikácia. Zapojilo sa až 30 yoyerov no postúpiť mohli len 10! Víťazom kvalifikácie sa stal Miloš Zaujec, druhý bol Martin Prochászka a tretí Janko Hlinka. Top 10 uzatvoril Jozef Smrek, ktorý bol len o 0,12 boda pred 11.Oliverom Kubičkom.

Vo finále si pokročilý svoje sily zmerali v 3 minutových freestyloch. Dvojnásobným víťazom sa stal Janko Hlinka, ktorý vyhral nielen X-Divíziu ale aj pokročilých! Na druhom mieste skončil ,bronzový medailista zo SYNu v kategórii pokročilých, Daniel Galbavý a bronzovú priečku si vybojoval Daniel Kršák!

Na záver by som chcel poďakovať hlavne organizátorom. Za to že zorganizovali tento super contest a že sa do toho znova dali. Ale ďakujeme aj všetkým zúčastnením a aj všetkým, ktorý prišli podporiť alebo sa len tak pozrieť! Aj vám patrí veľká vďaka!

Yoyo sezónu máme teda zahájenú a nám nezostáva nič iné len si zaželať aby bola ešte lepšia ako tá minulá!

Yoyu zdar!